Ontwikkeling De Nieuwe Kethelpoort van start

In Nieuwland zijn de voorbereidende werkzaamheden gestart voor de ontwikkeling van De Nieuwe Kethelpoort. Dit nieuwe woongebied verrijst op de locatie van het voormalige schoolgebouw van scholengemeenschap Nieuwlant. Het gebouw stond al langere tijd leeg en was sterk verouderd. Inmiddels zijn de sloop- en saneringswerkzaamheden in volle gang en wordt het terrein klaargemaakt voor een nieuwe toekomst.

Vergunningen en planning

De omgevingsvergunningen voor de bouw van 176 appartementen, 14 grondgebonden woningen, 2 commerciële ruimten en een parkeergarage zijn verleend. De voorbereidende werkzaamheden, waaronder sloop en sanering, zijn gestart en worden uitgevoerd door een onderaannemer van Waal.

Na afronding van deze werkzaamheden start de realisatie van het project. Het streven is om in juni/juli 2026 te beginnen met de heiwerkzaamheden. Naar verwachting worden de woningen halverwege 2028 opgeleverd.

Nieuwe woonbuurt met verschillende woningtypen

Op deze locatie ontstaat de komende jaren een woonbuurt met in totaal 190 woningen, verdeeld over vijf woonblokken. De woningblokken krijgen namen als IJzer, Stoom, De Kethel en De Heren van Schiedam.

  • IJzer: 77 appartementen en twee commerciële ruimten
  • Stoom: 79 appartementen en een fietsenstalling
  • De Kethel: 20 appartementen en een mobiliteitshub
  • De Heren van Schiedam: 14 stadswoningen verdeeld over twee woonblokken.

Een groot deel van de woningen, in totaal 156 middenhuurappartementen, wordt gerealiseerd in samenwerking met Bouwinvest. De woningen zijn duurzaam en energiezuinig, variëren in grootte van 70 tot 82,5 m² en beschikken over een parkeergarage en ruime fietsenstalling.

Ruimte voor ontmoeting en voorzieningen

De Nieuwe Kethelpoort wordt een plek waar wonen, ontmoeten en voorzieningen samenkomen. Naast verschillende woningtypen komt er ruimte voor horeca en maatschappelijke functies. Daarmee draagt de ontwikkeling bij aan de verdere vernieuwing en versterking van de wijk Nieuwland.

Beperking van overlast

Momenteel is de aannemer gestart heiwerkzaamheden. Hier moeten 500 palen de grond ingeslagen worden. Deze heiwerkzaamheden zullen tot medio oktober 2026 duren. De aannemer doet er alles aan om deze overlast zoveel mogelijk te beperken.

Heeft u vragen, klachten of aandachtspunten? Dan kunt u terecht bij de uitvoerder op de bouwplaats, die dagelijks aanwezig is. Daarnaast kunt u meldingen doen via Verbeter De Bouw, waar Waal is aangesloten en wordt ook al gebruikt door de omgeving. Dit platform is bedoeld om zaken rondom omgeving, veiligheid, personeel en milieu tijdens het bouwproject te verbeteren.

afbeelding de nieuwe kethelpoort

Meer informatie

Heeft u vragen over het project? Neem dan contact op met de projectleider Touloue Hoogerwaard van de gemeente Schiedam. Wilt u bepaalde documenten bekijken, zoals verslagen, bewonersbrieven en alle andere gerelateerde documenten? Neem dan contact op met de projectassistent Marilyn Louisville.

afbeelding de nieuwe kethelpoort