Op vrijdag 23 januari 2026 van 14.00 tot 15.30 uur onthult wethouder Frans Hamerslag het historische kunstwerk Pegasus op het Sint Liduinaplein.
Beeld Pegasus van de Enschedese beeldhouwer Gooitzen de Jong
Het kunstwerk stond sinds 30 augustus 1965 voor de Willem de Zwijger ULO aan de Sint Liduinastraat. Het kunstwerk is inmiddels 60 jaar oud en krijgt nu een nieuwe plek op het Sint Liduinaplein – een locatie met allure en goed zichtbaar vanaf de Burgemeester Knappertlaan en het Julianapark. Net als vroeger zal het beeld op een hoge, statige sokkel staan, zodat het op vergelijkbare wijze kan worden bewonderd.
Kom naar de feestelijke middag
Tijdens deze feestelijke middag plant wethouder Cemil Kahramanoğlu ook de eerste nieuwe boom op het plein. Zo markeren we niet alleen de terugkeer van een bijzonder kunstwerk, maar ook de start van een groener Sint Liduinaplein.
U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn!
